“Необхідність легалізації медичного канабісу у мене не викликає сумніву” – відомий волонтер висловився на підтримку відповідних змін до законодавства.
Про це тележурналіст і засновник благодійного проекту “Повернись живим” Віталій Дейнега написав на своїй сторінці у Facebook. За його словами, головним мотивом для цього став особистий досвід, кілька знайомих та друзів Віталія пройшли хіміотерапію у зв’язку з онкологічним захворюванням.
“Хто cтикався з цим видом лікування знає який це треш. І розуміє чому самі лікарі, знайшовши у себе рак на пізніх стадіях іноді відмовляються від примарних надій на життя, щоб уникнути гарантованого пекла,” – написав журналіст. “Так от. Самі онкологи перед початком «хімії» часто підходять до пацієнтів, питаючи «чи у вас є де дістати траву? Вона вам знадобиться». Нестерпний біль, нудота, слабкість, зниження апетиту і депресія від спостерігання за тим як “хімія” руйнує твоє тіло – усі ці страждання полегшуються медичним канабісом”.
Препарати медичного канабісу на стенді під час виставки Cannabizz Warsaw 2019 у Варшаві, Польща (Фото konopravda.com)
Віталій Дейнега зазначає, що у той чи інший спосіб медичний канабіс легалізовано у більшості штатів США, Канаді, Нідерландах та багатьох інших країнах. В той же час зміни законодавства не змінили ці країни на гірше. За його словами у Каліфорнії, яка має такий самий ВВП, як Великобританія, “після повної легалізації трави не збільшився рівень криміналу чи п‘яних ДТП”.
“Ріст ВВП теж не знизився. Життя не зупинилося. Небо не впало. Те саме можна сказати і про Вашингтон на вулицях якого регулярно чути, знайомий жителям спальних районів, запах”, – зазначає Дейнега.
Тому, впевнений волонтер, узаконити канабіс потрібно. “Необхідність легалізації медичного канабісу у мене не викликає сумніву. Так саме як і його використання для пом‘якшення симптомів ПТСР у ветеранів за призначенням лікаря”.