Представники різних релігійних конфесій обговорили проблему українських пацієнтів, які потребують доступу до медичного канабісу. Дискусія відбулась у студії програми “Світло” на телеканалі UA:Перший. Значна частина духовенства погодилась, що канабіс варто узаконити для медичних цілей.
Куріння марихуани заради розваги не схвалив ніхто з гостей-священнослужителів. Дискусія навколо сюжету про протестантського пастора з Флориди, який не засуджує дозоване куріння трави, звелась до обговорення природи залежності, а також різниці між канабісом та наркотиками опіатної групи.
Під час запису програми “Світло” на телеканалі UA:Перший, 7 березня 2018 року (Facebook Дарія Гірна)
Опонентом духовенству і світському наркологу виступив журналіст і телеведучий Богдан Кутєпов. Він назвав лицемірством розмову про марихуану, як важкий наркотик, а тим паче – підтримку кримінального переслідування за її вживання.
“Це лицемірство, тому що ті прокурори, які шиють звинувачення у таких “кримінальних справах”, ті слідчі, і навіть святі отці, які сидять за тим столом, багато з них пробували коноплі, мають такий досвід. І знають, що марихуана насправді це не те саме, що опіати чи синтетичні наркотики”, – заявив Кутєпов.
Натомість інакшу реакцію викликав у гостей студії сюжет про дівчинку з фармрезистивною епілепсією, батьки якої шукають ефективного лікування, а вчені стверджують, що такими ліками можуть бути препарати канабісу. У протоієрея Георгія Коваленка (УПЦ МП) виникло питання, а чому такі препарати заборонені? Виявилось, що в Україні “про всяк випадок” криміналізовано будь-що, пов’язане з канабісом, у тому числі непсихоактивні канабіноїди, і навіть вчені не можуть отримати доступ до них для наукових досліджень.
“Взагалі складається дивна ситуація. Люди, які потребують такої допомоги і таких препаратів, не можуть їх отримати. А інші, які є здоровими людьми, вони граються в подібні речі”, – заявив пастор Михайло Черенков із Всеукраїнського Союзу Церков євангельских християн-баптистів.
Равин Олександр Духовний з Релігійного об’єднання громад прогресивного іудаїзму України зазначив, що багато спілкується з громадами Силіконової Долини у США, які одними з перших розпочали рух за легалізацію канабісу в медичних цілях.
“Бог створив усе. Бог створив добро і зло, благословення і прокляття. Але Бог сказав: вибери життя. І навіть заради життя можна порушити всі правила Шабату. Якщо треба зберегти життя. Бог створив канабіс…” – зазначив равин, зайве підкресливши, що має на увазі застосування рослини у медичних цілях.
Співзвучно висловився щодо медичного застосування канабісу представник духовного управління мусульман України шейх Хасан Ахатов. Як відомо, іслам не розділяє наркотики на “важкі” та “легкі” і навіть алкоголь є табу. “Керуємось загальним правилом: що п’янить чи одурманює у великих кількостях, [має бути] заборонено навіть у малих. Але Пророк Мухаммед говорив, якщо є якась хвороба, обов’язково є і ліки. Навіть, якщо ми не знаємо, що це за ліки, ще не знайшли їх, вони є. І щоб зберегти життя, за законами дозволяється застосувати те, що загалом заборонено”, – наголосив Хасан Ахатов.
Селфі Богдана Кутєпова під час зйомок програми “Світло” на UA:Перший (Facebook Богдан Кутєпов)
“Держава, як і суспільство, розвивається. І законодавство в нашій державі теж має розвиватись, терпіти від викликів суспільства. Власне, держава має своє законодавство удосконалювати”, – сказав протоієрей УГКЦ Петро Жук, коментуючи питання декриміналізації незначних правопорушень, пов’язаних із зберіганням без мети збуту невеликих кількостей заборонених речовин.
“Сам факт, що ця дискусія стала можлива, що я зміг озвучити ці речі і не всі святі отці почали дивитися на мене, як на Сатану, уже значно підвищує шанси на діалог у суспільстві”, – повідомив після запису програми журналіст Богдан Кутєпов. “Бо частина учасників програми погодилась із тим, що незначні правопорушення, пов’язані з наркотиками, варто декриміналізувати. І точно слід дозволити використання канабісу в медичних цілях – з цим погодилась переважна більшість присутніх у студії.”
Як повідомлялось, Міністерство охорони здоров’я України винесло на громадське обговорення проект змін до наказу МОЗ №188 “Про затвердження невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин, що знаходяться у незаконному обігу”. Відповідно до повідомлення на офіційному сайті міністерства, метою є “приведення вказаних розмірів у відповідність до рекомендацій міжнародних інституцій, зокрема Міжнародного комітету з контролю за наркотиками ООН”.
2 Відповіді на «Священики обговорили медичний канабіс (ВІДЕО)»
Андрій
По-перше, «священик» пишеться через одне «н». По-друге, чому це питання повинні обговорювати священики? Я щось не чув жодного симпозіуму лікарів з приводу допустимості хрещення зліва направо.
Loading...
Taras Ratushnyy Post author
Андрію, дякуємо за правку. Громадяни можуть обговорювати будь-які питання, а симпозіумів таких немає, бо лікарі, ймовірно, не бачать у такій дискусії сенсу)))
Ми використовуємо файли cookie, щоб дати вам найкращий досвід користувачів, інтегрувати соціальні медіа та генерувати статистику відвідувачів. Якщо ви продовжите використовувати konopravda.com, ми візьмемо на себе вашу згоду.ДобреЧитати далі
По-перше, «священик» пишеться через одне «н». По-друге, чому це питання повинні обговорювати священики? Я щось не чув жодного симпозіуму лікарів з приводу допустимості хрещення зліва направо.
Андрію, дякуємо за правку. Громадяни можуть обговорювати будь-які питання, а симпозіумів таких немає, бо лікарі, ймовірно, не бачать у такій дискусії сенсу)))