У 2017 році канадці витратили на канабіс $5.7 мільярдів і переважно – для немедичного використання, такі цифри дає державна статистика. Для порівняння – на алкоголь канадці тратять в середньому $22 млрд, а на тютюн – $16 млрд.
Ці показники – лише один із пазлів захоплюючої картини, що виникає в результаті широкомасштабного аналізу національної статистичної агенції. А завданням було дослідити економічний вплив на валовий внутрішній продукт нової індустрії, яку в Канаді збираються узаконити влітку цього року.
Днем старту рекреаційного канабісу в Канаді попередньо названо 1 липня 2018 року (CHRIS ROUSSAKIS/AFP/GETTY IMAGES)
Зокрема досліджувались “конопляні” витрати канадців за період з 1961 року, коливання цін на канабіс та його походження. Встановлено, що ціни сягнули піку в 1989 році, а після того – лише знижувались. У 2017 році грам канабісу в середньому по країні коштував $7.50, але лише 10% минулорічного обігу було вироблено ліцензійованими постачальниками для медичних потреб, повідомляє Financial Post.
Дослідження стало можливим завдяки інтернет-опитуванню, кожен канадець анонімно міг заповнити анкету на сайті держагенства, відповідаючи на питання: ціна останньої покупки, кількість, якість та причина використання (медична чи рекреаційна).
Як вже повідомлялось, на сьогодні в Канаді узаконено доступ до канабісу медичних пацієнтів. Перспектива узаконення обігу для всіх повнолітніх громадян звісно ж піднімає питання поставок. Зараз медичний канабіс в країні забезпечують 89 виробників, що мають ліцензії, а також – прірва нелегальних постачальників. Як забезпечити цілу країну, коли попит обмежуватиметься не лише пацієнтами? І як забезпечити ефективний контроль законного обігу в країні з населенням, співвимірним Україні? Над цими питаннями зараз і працює канадський уряд напередодні дня “Л”. Як попередньо було заявлено, днем старту рекреаційного канабісу в Канаді стане 1 липня 2018 року.
Ми використовуємо файли cookie, щоб дати вам найкращий досвід користувачів, інтегрувати соціальні медіа та генерувати статистику відвідувачів. Якщо ви продовжите використовувати konopravda.com, ми візьмемо на себе вашу згоду.ДобреЧитати далі
Pingback: Канада на крок ближче до легалізації, як це виглядає? – Конопляна правда
Pingback: Канада. День легалізації марихуани (фоторепортаж) – Конопляна правда