П’ятниця, 25. Жовтня 2019

Франція легалізує медичний канабіс

Депутати національних зборів Франції (нижня палата парламенту) схвалили проведення дворічного експерименту з продажу марихуани у лікувальних цілях в особливих випадках.

Це рішення було прийнято під час голосування за проект бюджету соцзабезпечення на 2020 рік, передає УНІАН з посиланням на France Info. Зазначається, що пропозиція була схвалена ANSM (Національним агентством з фармакологічної безпеки).


Доступ до препаратів медичного канабісу передбачається надавати обмеженому колу пацієнтів. Рецепт на придбання медичної марихуани буде виписуватися лише тим, хто страждає епілепсії, нейропатичних болів, деяких форм розсіяного склерозу та інших патологій нервової системи.

Під час щорічного конопляного маршу #Cannaparade 2019
у Парижі (фото @mmCannabis via Twitter)

Крім того, канабіс буде дозволено вживати у вигляді інгаляцій або перорально (через рот – в розчинах, краплях або капсулах) тим, хто відновлюється після хіміотерапії або проходить паліативне лікування (полегшення симптомів пацієнтам з невиліковною хворобою).


Неврегульованим і надалі залишається виготовлення ліків з канабісу на території Франції. На першому етапі експерименту країна залежатиме від імпорту, визнають законодавці.


“Це не панацея. Мова не йде про розробку якогось нового препарату, це не замінить парацетамол або інший анальгетик. Це спроба знайти адекватний засіб для лікування. Але разом із тим відкритим залишається питання про постачання препаратів до Франції, бо на території країни їх виробництво заборонено”, – зізнався однин із авторів законопроекту, депутат нижньої палати французького парламенту Олів’є Веран.

Під час щорічного конопляного маршу #Cannaparade 2019
у Парижі (фото @mmCannabis via Twitter)

Як повідомлялось, у червні міністр транспорту Елізабет Борн заявила, що Франція не буде легалізовувати рекреаційне використання канабісу, але може розглянути питання про законодавче врегулювання медичного використання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *