Субота, 15. Червня 2019

“Закон – медичному канабісу!”. В Києві пройшов Марш Свободи (ФОТО)

Парламент закликали активізувати зусилля, бо вчені чекають на наукові дослідження канабіноїдів, а важкохворі – на ліки з коноплі.

15 червня біля Верховної Ради України відбулась акція “Закон – медичному канабісу!” в рамках щорічного Маршу Свободи за реформи державної політики щодо наркотиків. Активісти оприлюднили відкрите звернення до всіх політичних партій, громадських та релігійних об’єднань.  Політичних та духовних лідерів України, правозахисників, журналістів та всіх небайдужих закликали об’єднати зусилля задля ухвалення законопроекту №10313 “Про забезпечення фундаментального права людини на життя”. Він має врегулювати використання продуктів канабісу (конопель) у медицині та науці.

“Закон – медичному канабісу!”, акція під Верховною Радою України 15 червня 2019 (Фото Конопляна Правда)


“Ми хочемо побачити бажання та готовність політичних партій відстоювати право людини на життя та захист свого здоров’я”,- повідомила речниця Маршу Свободи Тетяна Кузьменко.  Це цивілізаційний обов’язок держави – відповісти на вимогу вчених, лікарів і двох мільйонів медичних пацієнтів, що потребують лікування препаратами на основі канабісу”.

ЧИТАТИ: Депутат пояснив, чому парламент не голосував за медичний канабіс


У відкритому зверненні коаліції громадських організацій “Медичний канабіс – наше право!” зазначається, що тема регулювання законного обігу канабісу обговорюється в парламенті більше трьох років. В той час, як професійне середовище вчених і медиків, а також спільноти медичних пацієнтів “вимагають від парламенту і уряду реальних і насправді рішучих кроків”.

“Закон – медичному канабісу!”, акція під Верховною Радою України 15 червня 2019 (Фото Конопляна Правда)


“Ми закликаємо всі парламентські фракції, а також політичні сили, що претендуватимуть на мандати у Верховній Раді України ІХ кликання, оприлюднити чітку позицію щодо перспективи правового регулювання канабісу для медицини та науки”, – говориться у відкритому зверненні.  

ЧИТАТИ: Святослав Вакарчук – за медичний канабіс (ВІДЕО)


Серед ініціаторів кампанії громадські організації “МІСТ”, “Афіна. Жінки проти раку”, “Українська асоціація медичного канабісу”, а також політична партія “Демократична Сокира”, Звернення є відкритим для приєднання всіх політичних партій, громадських об’єднань та небайдужих осіб, які розділяють його вимоги.

“Закон – медичному канабісу!”, акція під Верховною Радою України 15 червня 2019 (Фото Конопляна Правда)

Як повідомлялось,  20 травня у Верховній Раді України було зареєстровано проект закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення фундаментального права особи на життя”, яким має бути законодавчо врегульовано використання медичного канабісу в медицині та науці. Його підписали 102 народні депутати з різних фракцій. У петиції йшлося про необхідність забезпечити доступ пацієнтів до препаратів з канабісу при лікуванні хронічного болю, епілепсії, анорексії, посттравматичного синдрому, захворювань імунної системи, артриту та ревматизму, астми, хвороби Альцгеймера, хвороби Паркінсона, хореї Гетінгтона, герпесу, виразок, втрати ваги під час СНІДу, діабетичної нейропатії, різних форм склерозу та багатьох інших важких хвороб. За даними МОЗ на легалізацію медичного канабісу в Україні чекають понад 2 мільйони громадян, які страждають від хронічного болю та інших розладів.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *