Друга Міжнародня медична канабіс конференція (IMCC 2019) зібрала у Києві понад 600 учасників, серед них – більше 200 лікарів.
Головним аспектом цьогорічного форуму стало ознайомлення з новими тенденціями міжнародного досвіду у виробництві лікарських засобів на основі канабісу, а також – практика їх застосування при лікуванні багатьох важких хвороб.
У програмі IMCC 2019 зазначено, що захід відбувається за підтримки Міністерства охорони здоров’я та Міністерства у справах ветеранів України.
“Ми говоримо про велику кількість пацієнтів, їх більше 2 мільйонів в Україні, які живіть з хронічним болем, розсіяним склерозом, епілепсією, онкологічнимизахворюваннями”, – пояснив журналістам у кулуарах конференції генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України Володимир Курпіта.
“Україна не може залишатись осторонь наукового прогресу і новітніх технологій, які могли би принести полегшення українським пацієнтам”, – заявив співорганізатор IMCC 2019, керівник Української асоціації медичного канабісу Геннадій Шабас.
На конференції виступили вчені світової величини, зокрема Люмір Гануш – видатний чеський хімік, провідний науковий авторитет в області досліджень канабісу. У 1992 році разом з Уільямом Ентоні Девейном виділив і вперше описав структуру анандаміда, ендогенного канабіноїдного нейротрансмітера.
Відео-трансляція II Міжнародної медичної канабіс конференції (частина 1)
Про сучасні методи використання канабіноїдів при лікуванні пост-травматичного синдрому розповів Микола Перч, доктор медицини, професор філософії. На запрошення ВМС США та Університету Вашингтона Перч брав участь в практичній науковій роботі щодо травматичних ушкоджень головного мозку і пост-травматичного стресового розладу у травматичному центрі ROLE 3 сил НАТО в Афганістані. За два роки в Афганістані надав допомогу в лікуванні понад 1700 травматичних ушкоджень різної тяжкості, є співавтором досліджень про вплив медичного канабісу на емоційні розлади, у тому числі ПТСР.
Під час свого виступу Микола Перч закликав всіх небайдужих вплинути на парламент задля швидшого врегулювання законом медичного використання канабісу. Як стало відомо, законопроект №10313 буде винесено на голосування парламенту 6 червня.
Відео-трансляція II Міжнародної медичної канабіс конференції (частина 2)
“Голосування у Верховній Раді 6 червня це лакмусовий папірець для України”, – заявив у своєму виступі Микола Перч. “Це покаже, хто там сидить у парламенті, це взагалі ваші українські депутати, чи це якісь незрозумілі люди з кількома паспортами, яким взагалі плювати на народонаселення”.
Ставлення до медичного канабісу в світі змінюється дуже стрімко, переконані організатори. Через велику кількість доказів ефективного використання канабісу для лікування захворювань Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує ООН переглянути класифікацію рослини з огляду на її терапевтичне застосування. Європейський парламент, у свою чергу, закликає країни ЄС до єдиної регуляторної політики щодо лікарських засобів на основі канабісу.
Яніна Соколова: “Застосовую медичний канабіс нелегально…”
Журналістка та телеведуча Яніна Соколова, яка за 7 місяців поборола рак, розповіла чим допомагає медичний канабіс при онкозахворюваннях і наскільки він полегшує неймовірні болі, які переживають онко-пацієнти, що проходять хіміотерапії. Соколова також поділилась особистим досвідом використання медичного канабісу, пообіцявши стати провідником захисту права українських пацієнтів на доступ до ефективного знеболення.
“Зараз я порушую закон, взявши з собою на конференцію це. Але ось цей футляр – один із способів зробити так, щоб пекельний біль онкохворого відступив”.
Pingback: Кіно про пацієнтку медичного канабісу отримає державну підтримку – Конопляна правда