На День пам’яті вони з’їзжаються до столиці США з усіх куточків країни. Ветерани вшановують загиблих побратимів і виступають за легалізацію канабісу.
Щороку на День пам’яті учасники Американського легіону виходять на марш у Вашингтоні, щоб заявити: коноплі лікують. Зокрема канабіс допомагає ветеранам долати пост-травматичний стресовий розлад (ПТСР), хронічні болі та депресію і все це без небезпечних побічних ефектів та залежності, як від прийому фармацевтичних опіоїдів. “Рослини замість пігулок!”, – таке гасло у Американського легіону сьогодні.
Тут люди з різними долями та особистими мотивами. Ось виступає колишній військовий, який одним із перших зреагував під час масового вбивства на базі Форт-Худ. Ось мати 24-річного морпіха, який наклав на себе руки після тривалої боротьби з ПТСР. Тут і власник канабіс-компанії, якою керують ветерани. Вони розповідають свої історії говорять про свої проблеми.
Не у всіх штатах поки вирішено питання законного доступу до лікування канабісом, а навіть там де медичний канабіс узаконено, це не стосується ветеранів. Бо ветеранами опікуються не окремі штати, а національна медична програма. А на федеральному рівні канабіс існує лише, як особливо небезпечний наркотик, обіг якого заборонений.
Канабіс рятує життя, але ветерани змушені оплачувати лікування з власної кишені. Правила Міністерства у справах ветеранів США не дозволяють лікарям прописувати ветеранам канабіс, а як максимум – “обговорювати використання марихуани у складі запланованого ширшого лікування”.
Це може змінитись найближчим часом і можливо вже наступної весни на мітингу дякуватимуть Міністерству у справах ветеранів (англ. United States Department of Veterans Affairs, VA). У травні Конгрес уповноважив міністерство на федеральному рівні займатися вивченням переваг медичного канабісу. Нестача досліджень державного рівня була досі однією з найбільших проблем, які обговорювались у зв’язку з легалізацією канабісу, як медичного так і рекреаційного.
Акт щодо медичних досліджень канабісу Міністерства у справах ветеранівбуло ухвалено завдяки підтримці ветеранів з усієї країни. У 2017 дослідження проведені організацією ветеранів “Американський легіон” виявили, що 92% ветеранів підтримують проведення подальших вивчень переваг медичного канабісу. 83% ветеранів підтримують легалізацію марихуани по всій країні, а 82% висловили бажання отримати можливість легально лікуватись.
В прес-релізі Американського легіону зазначається, що ветерани у більшості підтримують подальші дослідження канабісу, а “22% ветеранів вживають канабіс для вирішення проблем зі здоров’ям”.
Але якщо у США федеральним дослідженням лише дано старт, то в сусідній Канаді таке дослідження вже провели минулого року і у травні 2018 опублікували перші результати.
Люди, як живуть з пост-травматичним стресовим розладом, але не лікуються канабісом, набагато частіше страждають на важку депресію та мають суїцидальні думки, ніж ті, хто його вживає.
Канадці з ПТСР, які вживають медичний канабіс, мають на 60-65 відсотків меншу ймовірність виникнення серйозних депресивних епізодів чи думок про самогубство у порівнянні з тими, хто не лікує симптоми за допомогою канабісу. Такі висновки дослідження Центру використання речовин Британської Колумбії наводить Українська асоціація медичного канабісу.
Зазначається, що дослідження є першим загальнонаціональним показником ефективності канабісу у пом’якшенні ознак симптомів ПТСР. Результати дослідження було представлено на щорічній конференції Канадської асоціації громадського здоров’я у Монреалі.
Pingback: У міністерстві вивчать перспективи канабісу для реабілітації ветеранів – Конопляна правда