ВОЗ ООН переглядає уявлення про коноплі, як “особливо небезпечний наркотик”. Стало відомо про попередні висновки експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я.
У Женеві експертний комітет Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВОЗ) ООН з питань залежності від наркотиків презентував поточні висновки досліджень щодо канабісу. Експерти ВОЗ узагальнили світові наукові дослідження щодо безпечності компонентів конопель та потенціал використання канабісу в медицині. Подальші висновки можуть спричинити перегляд статусу канабісу, який згідно міжнародних конвенцій досі вважається особливо небезпечним наркотичним засобом.
Поки що відомі лише попередні висновки експертів, на основі яких будуть робитись рекомендації для комітету ООН з питань протидії наркозлочинності. Ось лише кілька з основних тез:
Попередні висновки комітету визнають канабідіол (CBD) речовиною, яка практично не має потенціалу для зловживання.
Канабіс є “відносно безпечним препаратом”. Суцвіття та витяжки з канабісу (із вмістом ТГК) можуть викликати залежність у приблизно 1 з 10 осіб.
Серед симптомів відміни спостерігаються зміни настрою, дратівливість, тривога, порушення сну, біль у шлунку, зниження апетиту.
Взаємозв’язок між розвитком шизофренії та споживанням канабісу не підтверджено.
Згідно з попередніми висновками експертної групи існує підтвердження ефективності канабісу в полегшенні симптомів при артриті, ВІЛ, невропатії, психозах, депресії, розсіяному склерозі, головних болях, раку, та деменції.
Ефект канабісу знижує здатність керування автомобілем підвищуючи ризик аварії на 20-30%.
Також відзначається необхідність у майбутній розширеній доповіді порівняти зловживання ним і пов’язані розлади з аналогічними ефектами від синтетичних канабіноїдів.
“Таке порівняння було б інформативним для отримання більш цілісного бачення можливостей, як слід контролювати канабіс”, – йдеться у звіті експертної групи ВОЗ.
Штаб-квартира Всесвітньої організації охорони здоров’я ООН у Женеві, Швейцарія.
Для звіту було використано дані від близько тисячі пацієнтів з більш ніж тридцяти країн світу.
ВОЗ ООН вперше з 1961 року ставить під сумнів доцільність внесення канабісу в Єдину конвенцію з наркотичних речовин, що більш ніж на півсторіччя сформувало політику тотальної заборони рослини, зупинило наукові дослідження її терапевтичної цінності спричинило . Втім наголошується, що для винесення безпосередніх рекомендацій ООН з цього приводу необхідно більше даних для додаткового аналізу.
Pingback: Український вчений: не варто бачити у CBD панацею – Конопляна правда