ВОЗ ООН переглядає уявлення про коноплі, як “особливо небезпечний наркотик”. Стало відомо про попередні висновки експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я.
У Женеві експертний комітет Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВОЗ) ООН з питань залежності від наркотиків презентував поточні висновки досліджень щодо канабісу. Експерти ВОЗ узагальнили світові наукові дослідження щодо безпечності компонентів конопель та потенціал використання канабісу в медицині. Подальші висновки можуть спричинити перегляд статусу канабісу, який згідно міжнародних конвенцій досі вважається особливо небезпечним наркотичним засобом.
ЧИТАТИ: Коноплі лікують: лікарі, вчені та хворі вперше в Україні публічно торкнулись цієї теми (ФОТО)
Поки що відомі лише попередні висновки експертів, на основі яких будуть робитись рекомендації для комітету ООН з питань протидії наркозлочинності. Ось лише кілька з основних тез:
-
Попередні висновки комітету визнають канабідіол (CBD) речовиною, яка практично не має потенціалу для зловживання.
-
Канабіс є “відносно безпечним препаратом”. Суцвіття та витяжки з канабісу (із вмістом ТГК) можуть викликати залежність у приблизно 1 з 10 осіб.
-
Серед симптомів відміни спостерігаються зміни настрою, дратівливість, тривога, порушення сну, біль у шлунку, зниження апетиту.
-
Взаємозв’язок між розвитком шизофренії та споживанням канабісу не підтверджено.
-
Згідно з попередніми висновками експертної групи існує підтвердження ефективності канабісу в полегшенні симптомів при артриті, ВІЛ, невропатії, психозах, депресії, розсіяному склерозі, головних болях, раку, та деменції.
-
Ефект канабісу знижує здатність керування автомобілем підвищуючи ризик аварії на 20-30%.
Pingback: Український вчений: не варто бачити у CBD панацею – Конопляна правда