Цукерки, овочі та варення це стара добра класика. Лідер редакційних симпатій – плюшевий ведмедик, якого адресат надіслав собі у СІЗО перед вироком суду.
У ситуації, коли кількість судових вироків за збут наркотиків в Україні невпинно скорочується, а поліція передає до судів переважно “наркозлочинців” з кількома грамами трави, помітною категорією “дилерів” в судовій статистиці стають громадяни, що передають канабіс до місць позбавлення волі. Це підбірка найкурйозніших невдалих спроб передати траву за грати. Про вдалі спроби, звісно, у газетах не напишуть.
1. Морква для друга.
Ленінський район тимчасово окупованого Криму. Чоловік приніс заарештованому другу продуктову передачу. У цибулині і морквині знайшли запаяні фрагменти одноразового шприцу, а в них – 4 грами трави.
Канабіс у моркві. Окупований Крим, червень 2018 р.
2. “Даруйте рідним щастя”
Цукерки були у посилці, яку відправили до Харківського СІЗО (установа виконання покарань №27). Всі були шоколадні, а дві – конопляні. “Під час догляду посилки, яка надійшла ув’язненому, всередині двох шоколадних цукерок виявили два згортки, один – із коноплею, другий – з невідомою речовиною, схожою на наркотичну”.
“Цукерка” з посилки, яку отримали у Харківському слідчому ізоляторі 6 лютого 2018 (Depo.Харків)
3. Конопляний леквар
“Леквар”, це так на Закарпатті називають смаколик, відомий також як повидло або варення.
“Замах на збут наркотичних речовин” – так у Мукачеві називають спробу переслати 30 грамів канабісу до місцевого ізолятора тимчасового тримання. У банці з “лекваром”.
“Марихуану вилучено, слідство триває”, повідомляє поліція Закарпаття. На фото ми марихуани не бачимо, можливо, тому що її вже “вилучено та направлено на дослідження експертам”.
Поліція Мукачева заявила, що знайшла в повидлі два пакунки з марихуаною, 6 червня 2018 (Національна поліція України)
4. Водій вантажівки забув, куди поїхав.
Ця справа зараз розглядається в Апеляційному суді Хмельницької області. А сталося все восени 2017 року. 25-річний чоловік знайшов біля поля кілька кущів дикоростучої коноплі. Її він вирвав та висушив. Потім він розфасував коноплі у поліетиленовий пакет та заховав у службовому авто. Але коноплю знайшов оперуповноважений, котрий проводив обшук транспорту що прибув на територію ДУ “Шепетівська виправна колонія №98”. Бо службове авто, де зберігався поліетиленовий пакет, саме туди і їхало у своїх службових справах.
Справу розслідували за частиною 1 статті 309 Кримінального Кодексу України (незаконне придбання, виготовлення, зберігання та перевезення наркотичних засобів без мети збуту).
5. Чортківський ведмедик поштою.
У лютому 2017 року жителя села Королівка Борщівського району судили за незаконне поводження зі зброєю. Він підозрював, що суд може обрати йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою і зробив ось що. До того, як його арештували, він поштою відправив на адресу слідчого ізолятора посилку, вказавши у рядку «отримувач» власне ім’я. Відправником вписав видумане прізвище.
У посилці була м’яка іграшка, а в ній зашито сірникову коробку з коноплями. ЇЇ при огляді знайшли працівники Чортківського СІЗО. До звинувачень підсудному додали частину 1 ст. 309 ККУ.