Швидко, зручно та сучасно: диспенсарії в США пропонують клієнтам можливість купувати каннабіс не виходячи з автомобілів – такий собі конопляний драйв. З 20 квітня 2017 – у штаті Колорадо, а цього року ідею поширюють Невада і Арізона.
Схоже що нова прогресивна бізнес-модель лише починає набувати популярності, як свого часу це сталося з послугою доставки додому, що її почали запроваджувати американські диспенсарії.

Першим у світі конопляним “drive-through” диспенсарієм став Tumbleweed Express. Колись це була звичайна автомийка.
ЧИТАТИ: Голандія. Нарешті легалізація? А раніше що було?
За словами комерційного директора Марка Смідта, компанія таким чином докладає максимум зусиль назустріч покупцям. “В нас багато клієнтів, які не хочуть виходити з машини через масу причин, тому ми надали їм додатковий рівень зручності”. ідея виявилась дуже практичною. Як і в старій добрій автомийці, авто просто заїздить до будівлі, за ним закриваються двері і водій з пасажирами роблять свої покупки.

У Лас-Вегасі реалізували цю ж ідею за допомогою броньованого вікна, через яке відбуваються покупки. Цей сервіс у диспенсарії NuWu відкритий цілодобово та обслуговує близько 300 клієнтів щодня. “Охорона попросить ідентифікаційні документи, а також пересвідчиться, чи всі в автомобілі мають старші 21 року” – пояснює менеджер Джен МакКланінг.
ЧИТАТИ: Греція. Коноплі – вихід з економічної кризи?
Покупцям, що користуються опцією “drive through” потрібно враховувати, що асортимент обмежений до 15 видів канабісу. Але існує можливість попереднього замовлення онлайн. NuWu, розташований на землях корінних американців, а тому диспенсарій звільнений від податків. Покупців від податків не звільнено, якщо ви не корінний американець з місцевої громади паютів.


Диспенсарій All Greens в Аризоні також запровадив можливість зробити покупки не виходячи з авто. Для деяких клієнтів така опція просто додає приватності їх покупці, але перед усім мова про зручність для пацієнтів з інвалідністю та пацієнтів похилого віку. Середній вік пацієнтів в All Greens – 40 років, чимало з них користується інвалідними візками та ходунками. Тому така ініціатива відразу ж отримала позитивні відгуки. Дотримуючись усіх законів штату, диспенсарій проводить перевірку документів пацієнтів перед покупкою, тому через додаткові міри безпеки процедура на практиці трохи складніша, ніж у фаст-фуді.
