Ректор Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця Катерина Амосова вважає, що в Україні давно назріла необхідність врегулювати використання марихуани для медичних цілей.
Про це вона розповіла в коментарі виданню Букви. Амосова заявила, що використання канабісу, як медичного засобу – світова практика.
ЧИТАТИ: Віце-прем’єр Павло Розенко “не виключає” експертної дискусії про медичний канабіс
“Я переконана, що Україні потрібно ухвалити закон про легалізацію використання канабісу в медичних цілях. Це світова практика. Проблема знеболювання пацієнтів із злоякісними пухлинами у нашій країні стоїть дуже гостро. Адже перепони адекватному знеболенню у нас родом із СРСР, коли боялись наплодити наркоманів. Тому давно пора, щоб наша влада могла забезпечити важкохворим максимальний догляд. Найпростіше, що може зробити Україна в умовах економічної кризи, це дозволити канабіс у медичних ціляхї”, – відзначила Катерина Амосова.

За словами ректорки, в Україні отримання наркотичних знеболювальних онкохворими надзвичайно бюрократизовано. Є безрецептурні ненаркотичні анальгетики на основі парацетамола та нестероїдна протизапальна група. Препарати на основі парацетамолу у великих кількостях є токсичними для печінки. А нестероїдні протизапальні засоби є причиною шлункових кровотеч, їх ризик збільшується при збільшенні дози.
“В Україні є можливість робити ін’єкції наркотичних препаратів. Для цього медсестра приходить додому до пацієнта. Можна колоти ці препарати у стаціонарі, але ж важкохворі хотіли б проводити більше часу вдома, в оточенні рідних. Таку можливість їм слід надати”, – підсумувала Амосова.
За її словами, канабіса не варто боятися, особливо в умовах “розгулу важких ін’єкційних наркотиків”.
ЧИТАТИ: “Канабіс: наукове і медичне використання в Україні” – відбулась публічна дискусія (ВІДЕО)
“Більше варто боятися амфетаміна та метамфетаміна. Наприклад, до київської Олександрівської лікарні за останні три місяці привезли трьох пацієнтів з діагнозом інфаркт міокарда. У цих пацієнтів простежувався чіткий зв’язок патології серця та вживання амфетаміна. Державі потрібно боротися з цими наркотиками і залишили у спокої канабіс”, – вважає Амосова.
Раніше ЗМІ повідомляли про конфлікт між Катериною Амосовою та Міністерством охорони здоров’я України. Неодноразово звільнена Амосова щоразу поновлювалась на посаді ректора через суди. 8 січня МОЗ втретє розірвало контракт із ректором Національного медичного університету імені Богомольця Катериною Амосовою. Про це йдеться в заяві МОЗ від 11 січня, як повідомляє Радіо Свобода.
