В Грузії церковники перемогли здоровий глузд, уряд відізвав законопроект про медичний канабіс. Хоча вирощувати планувалось лише на експорт, а гроші – пускати на боротьбу з бідністю. Рішення Конституційного суду встояло, статтю “за вживання” у кодексах відредагують.
Парламент Грузії зафіксував остаточну позицію уряду щодо свого законопроекту “Про контроль конопель”, який передбачав вирощування канабісу на території країни для подальшого експорту сировини в медичних цілях. “Проект цього закону разом з пакетом супровідних законопроектів вже повернуто уряду”, – повідомили в парламенті агенцію Interfax.
Про те, що урядовий законопроект буде відкликано напередодні заявляли голова парламенту Грузії Іраклій Кобахідзе та міністр внутрішніх справ Георгій Гахарія після зустрічі з патріархом Грузинської православної церкви Ілією Другим. “Ми завжди стверджували, що не будемо розглядати цей законопроект без широкого обговорення та консенсусу із суспільством та церквою” – заявив зокрема Іраклій Кобахідзе.
ЧИТАТИ: Фейк про “легалайз у Грузії”. Чи змінить закони медійна провокація?
Голосування за законопроект про культивування конопель та експорту медичного канабісу було призупинено в грузинському парламенті у жовтні, як наслідок кампанії протесту проти “легалізації наркотиків”, яку очолили ієрархи грузинської церкви.
Публічна підтримка конопляних реформ коштувала рейтингу лідерці президентської гонки Саломе Зурабішвілі. Вона моментально потрапила під шквал критики опозиції та церкви. Опозиція навіть нарекла її “королевою конопель”. Реакція кандидатки на критику священиків була не просто різкою, а кардинальною: Зурабішвілі заявила про готовність перегляду конкордату – документа, який визначає відносини між церквою та грузинською державою. Як наслідок, її антирейтинг перевищив її рейтинг підтримки і першому турі виборів Саломе не змогла набрати потрібну кількість голосів. Втім необхідні 50% не набрав жоден із кандидатів, тому в другому турі 28 листопада у Зурабішвілі ще залишається шанс стати президентом Грузії.
