Конопляна Правда
305 members
120 photos
35 videos
1 file
120 links
Перше українське видання про канабіс. Ми з вами з 2009 року і виступаємо за те, щоб наша газета друкувалась в Україні на папері з української коноплі. www.konopravda.com
Download Telegram
to view and join the conversation
Похмілля – найгірший наслідок хорошої гулянки. Кажуть, позбутися симптомів похмілля допомагає холодний душ і жирна їжа. Але якщо ви хочете знати радикальний засіб, то це марихуана. І ось чому... https://konopravda.com/2019/01/01/kanabis-krashhyj-zasib-vid-pohmillya-herb/
В Одесі поліцейські вилучили урожай з двох кущів коноплі, які садівник виростив для свого смертельно хворого друга - відомого одеського фотохудожника Віктора Ратушного. Вилучений копами урожай мав бути його знеболювальним. Про обшук повідомив журналіст Олександр Сібірцев. Він також поспілкувався з важкохворими, що потребують доступу до медичного канабісу, а ще знайшов волонтерів, які хворим у цьому допомагають. 7 січня 2020 року Віктор Ратушний помер після тривалої боротьби з онкозахворюванням... https://konopravda.com/2020/01/08/sprava-sadivnykiv-policia-zabrala-cannabis-onkologichnogo-pacienta/
Легалізація медичної марихуани спонукає людей більше займатися сексом. Про це йдеться у статті, опублікованій наприкінці грудня виданням Journal of Health Economics.
Вчені з Університету Конектикуту та Державного університету Джорджії вивчили поведінку дорослих громадян до і після узаконення використання канабісу. https://konopravda.com/2020/01/10/tam-de-cannabis-legalnyi-bilshe-zaimayutsa-seksom/
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Ось вам турнір High Rollers так званого бразильського джіу джітсу - учасники відповідно до свої поясів реєструються за категоріями, і вперед до поєдинку за головний приз. Єдина деталь - виступати треба накуреним. А головний приз - півкіло добірних шишок.
“Схоже, канабіс взаємодіє з алкоголем унікальними способами, які досі недостатньо вивчені”, – вважає співавторка дослідження доктор Анна К. Фернандес. “Наприклад, є дані про те, що алкоголь у поєднанні з марихуаною збільшує засвоєння тетрагідроканабінолу. Відтак, якщо ви вживаєте одночасно канабіс та алкоголь, рівень ТГК у крові буде вищий, ніж якби ви вживали лише канабіс”.
Також дослідниця зазначила, що канабіс – протиблювотний засіб. а протидія у такий спосіб рефлексу блюванню призводить до того, що в організмі залишаються небезпечні дози алкоголю.
“Нарешті, мікс канабісу та алкоголю робить менш ефективним процес прийняття рішень, зате підвищує рівень імпульсивності. Людина в стані алкогольного сп’яніння може вживати більше психоактивів, ніж планувалось, тим самим збільшуючи ризик передозування або отруєння алкоголем” https://konopravda.com/2020/01/18/marijuana-zbilshue-ryzyk-otruitys-alcoholem/
Жиза.🇺🇦
Економічна географія.
Орегон (OR), штат США, в якому дорослі люди можуть вживати канабіс, як з медичною метою так і у рекреаційних цілях. Айдахо (ID), штат в якому будь яке використання канабісу заборонено.
На кордоні між Орегоном та Айдахо, зі сторони Орегону, продаж канабіноїдів на одну дорослу людину більший на 420% ніж в середньому по всьому штату Орегон.
Вашингтон (WA), штат в якому дозволено споживання канабісу, але податки вище ніж у Орегоні. На кордоні між Орегоном та Вашингтоном, з сторони Орегона продаж канабіноїдів на дорослу людину вища на 16% ніж в середньому по штату.
На кордоні між Вашингтоном та Айдахо, прибуток від продажу канабісу, теж в середньому значно вище ніж по штату Вашингтон.

Було у батька 3 сина.....

©Дмитро Ісаєв #isaence
Forwarded from Марш Свободи
📣17 січня 2020 року у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект №2784 (про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними).

❗️Примусове лікування людей із наркозалежністю є доведено неефективним, як і репресивна наркополітика в цілому, про що свідчать висновки наукових досліджень і публікацій. Серед тих наркозалежних, яких лікували примусово, вищий рівень рецидивів вживання, передозувань, смертності. Це не той підхід, який використовується в цивілізованому світі.

❗️ Разом із санкціями за ухилення від медичного огляду особою, яка не скоїла жодного правопорушення, примусове лікування – це порушення базових прав людини, до яких входить добровільність будь-яких медичних процедур.

❗️Прийняття законопроекту спричинить різке погіршення умов життя невиліковно-хворих людей, які для полегшення болю потребують введення їм наркотичних знеболювальних засобів.

❗️Закликаємо народних депутатів – авторів цього законопроекту та керівництво українського Парламенту дослухатись до експертної думки громадськості та відкликати Проект Закону №2784. Просимо Міністерство охорони здоров'я України висловити позицію щодо законопроекту в сфері компетенції.

Повний текст звернення: https://ulaf.org.ua/news/stop2784/
Підписати звернення: https://cutt.ly/QrMyG5F
Forwarded from Марш Свободи
Cьогодні у Відні починає роботу 63тя сесія Комісії #ООН з наркотичних засобів, де Україна минулого року ціною надзусиль отримала право голосу. Цього року країни-члени комісії будуть дебатувати і голосувати щодо зміни статусу канабісу в міжнародних конвенціях. В той же час українці не знають ні офіційну позицію українського уряду з цього приводу, ні ким і коли ця позиція взагалі вироблялась. Дякуючи організації "Ветерани за Медичний Канабіс" та всім небайдужим ГО МІСТ спільно з Release десантували у Відень Тараса Ратушного для пошуку відповідей на всі наші питання. А ваші питання можна ставити у нашому чаті #CND2020 https://youtu.be/lHlKAhL79iE
Forwarded from Press channel
ПРЕС-АНОНС“Навіщо нам МОЗ коли є МВС?” - 4 березня о 13:00 біля будівлі Міністерства охорони здоров'я України (Київ, вул. Грушевського, 7) протестуватимуть проти бездіяльності міністерства охорони здоров’я у сфері державної політики щодо наркотиків. Активісти звинувачують керівництво МОЗ України у провалі плану заходів з реалізації стратегії державної політики щодо наркотиків, затвердженого урядом на 2019-2020 роки. Зокрема йдеться про призупинення змін до законодавства щодо врегулювання обігу канабісу для потреб науки і медицини, розробку нових стандартів невеликих, великих і особливо великих розмірів наркотичних речовин, які перебувають у незаконному обігу. Виконуючи виключно “забаганки” силових структур, МОЗ забуває, що сенс державної наркополітики - не лише ефективна протидія наркозлочинності, але і дотримання прав людини, зокрема - доступ до нарковмісних ліків пацієнтів, які їх потребують.
“За відсутності політичної волі, а віднедавна і фізичної ізоляції міністра Зоряни Скалецької у санаторії Національної гвардії, МОЗ фактично перетворено на департамент охорони здоров'я Міністерства внутрішніх справ”, - говориться у заяві організаторів. “Публічне громадське та експертне обговорення підмінено кулуарними домовленостями, а наукова база та експертна оцінка - волюнтаризмом дилетантів, які мають доступ до президента”.
Також керівництву відомства закидають непрозорий підхід у формування урядової позиції в міжнародних організаціях, де Україна представлена і має право голосу. Так, на урядових сайтах відсутня офіційна інформація про склад української делегації на 63-й сесії Комісії ООН з наркотичних засобів (Відень, 2-6 березня), а також про її повноваження голосувати з принципових для України і світу питань.
Учасники акції мають намір отримати від уряду відповіді на наступні запитання:

- Чому МОЗ не артикулює позицію по медичному канабісу?- Коли в Україні будуть лікарські засоби на основі канабіноїдів у доступі для пацієнтів?- Яка позиция України на 63 сесії Комісії ООН з наркотичних засобів у дискусії щодо зміни класифікації канабісу та його похідних у міжнародному праві?
Учасники акції нагадують, що координація діяльності органів виконавчої влади з питань обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, протидії їх незаконному обігу є сферою відповідальності МОЗ. А державна політика щодо наркотиків, у свою чергу, базується на таких основних принципах, як законність, дотримання прав людини; відкритість і координованість наркополітики; доступність наркотиків для медичних і наукових цілей; дієвість і системність боротьби з наркобізнесом та контрабандою; науково обґрунтований підхід до профілактики та лікування наркоманії; участь громадськості у виробленні та реалізації наркополітики; виконання взятих міжнародних зобов’язань.

Про участь у акції заявили БФ "ВОЛНА", ГО "Ветерани за медичний канабіс", ГО "МІСТ", ГО "Афіна. Жінки проти раку", ПП "Демократична Сокира", ПП "Партія Зелених України". Контакт для ЗМІ: +38 (098) 0815257
Forwarded from Марш Свободи
Всесвітня організація охорони здоров'я минулого року рекомендувала ООН змінити статус канабісу в міжнародних конвенціях, щоб не блокувати медичне використання та наукові дослідження активних речовин конопель. Однак рішення досі не прийнято. Через непевну позицію ряду країн голосування за відповідну резолюцію ЄС перенесли на грудень 2020. В очікуванні консенсусу, в сподіванні, що країни домовляться і відповідне рішення ухвалять більшістю голосів.

Мабуть вам цікаво, як би голосувала Україна, країна-член Комісіїї ООН з наркотичних засобів, якби голосування не переносили і воно б відбулося в рамках щорічної сесії КНЗ ООН у Відні. Як би голосувала Україна? А ніяк.

Схоже, Україна не повинна була проголосувати за резолюцію ЄС. Щоб гарантувати це українську делегацію хтось відправив до Відня без повноважень. Вони могли звісно там ходити, брати участь в консультаціях, сидіти у пленарній залі з табличкою Ukraine, навіть виступати. Але будь-яке голосування від імені України не мало би юридичної сили. До указу Президента України, який з'явився, щойно стало офіційно відомо, що голосування за резолюцію щодо канабісу перенесено. Цікаво, хто це так махлює іменем України і в чиїх інтересах? https://youtu.be/e7cD2AacNpQ
Івано-Франківськ, now:)
Forwarded from Марш Свободи
Речниця Маршу Свободи Тетяна Кузьменко про вимоги акції "Наше право - жити без болю!" під офісом Президента України 27 червня 2020 року:

Захист життя і здоров'я людини - прямий обов'язок держави. Тож бездіяльність і нехтування правами українських пацієнтів та пацієнток на лікування препаратами на основі канабісу - порушення не лише Конституції України, а й фундаментального права людини.

Наші вимоги - узаконити контрольований обіг препаратів на основі канабісу для потреб медицини та науки. Доступу до них чекають 2 мільйони українців. Також ми очікуємо звіт про причини провалу реалізації стратегії державної політики щодо наркотиків, де зокрема було передбачено ці кроки.

Зустрічаємось о 12:00 27 червня під офісом Президента України. Наше право - жити без болю!

https://youtu.be/I9-JKyih8wM
Forwarded from Марш Свободи
Легалізувати медичний канабіс! Громадські організації закликали керівництво держави вивчити причини блокування реалізації Стратегії державної політики щодо наркотиків та вжити заходів щодо правового регулювання контрольованого обігу канабіноїдів для потреб медицини і науки. "Системне заперечення норм Конституції та фундаментальних прав людини, підміна професійного консенсусу заявами сумнівної експертної ваги та свідоме гальмування цивілізаційного вибору України – є питанням нашої національної безпеки," - говориться у заяві.
https://www.facebook.com/marshsvobody/posts/686927315421223?
Forwarded from Press channel
ПРЕС-АНОНС
“ЗА ПРАВО ЖИТИ БЕЗ БОЛЮ!” — ПРЕЗИДЕНТА ЗАКЛИКАЮТЬ ЛЕГАЛІЗУВАТИ МЕДИЧНИЙ КАНАБІС

27 червня під будівлею Офісу Президента України відбудеться акція “Наше право жити без болю!” в рамках щорічного Маршу Свободи за реформи державної політики щодо наркотиків. Вимога учасників маршу — узаконити контрольований обігу канабісу та його похідних для потреб медицини і науки, говориться на сторінці події у Facebook. Зазначається, що на акції виступатимуть електронні музиканти: tofudj, Nastya Vogan, Borys та дует Spekulant.
Організаторами Маршу Свободи цього року виступили громадські організації "МІСТ”, “Афіна. Жінки проти раку", "Ветерани за Медичний Канабіс”, “United Experienсе”, “Українські Студенти за Свободу”, партія “Демократична Сокира” та Партія Зелених України.

Повідомляється, що медичні пацієнт(к)и, діяч(к)и культури та громадські активіст(к)и вимагатимуть від Президента, уряду та парламенту вжити невідкладних заходів для забезпечення доступу важкохворих українців до лікування препаратами на основі медичного канабісу. Також від влади вимагатимуть публічного звіту про причини провалу реалізації Стратегії державної політики щодо наркотиків, якою зокрема передбачено початок наукових досліджень канабіноїдів, як анальгетиків та інших лікарських форм.

“Конституція України визначає людину, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпеку як найвищу соціальну цінність. Захист життя людини є обов’язком держави. Відтак ми наголошуємо, що бездіяльність та ігнорування потреб та прав пацієнтів/ок, зокрема у лікуванні препаратами на основі канабісу, суперечить як нормам Конституції, так і фундаментальним правам людини”, — говориться у заяві організаторів.

Як повідомлялося раніше, у травні 2019 року за результатами розгляду електронної петиції, яка набрала понад 25 тисяч підписів, проект Закону України “Про фундаментальне право людини на життя” було внесено до Верховної Ради України. Однак законопроект 10313 так і не було розглянуто. У серпні 2019 року екс-очільниця МОЗ Уляна Супрун звинуватила міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова у блокуванні урядової ініціативи з врегулювання доступу медичних пацієнтів до препаратів канабісу.

Контакт для ЗМІ: +380980815257 (Тетяна Кузьменко)

Сторінка події у Facebook: https://www.facebook.com/events/286153445896045/
Forwarded from Марш Свободи
Народна депутатка Яна Зінкевич: "На жаль ми маємо дуже багато стигм в нашій країні щодо використання медичного канабісу і я, як законотворець, готова долучатися до законодавчої ініціативи, щоб нарешті вирішити цю проблему і надати знеболення українським пацієнтам".
https://youtu.be/aO3AP4Lw6ew
Біля офісу президента вимагали легалізувати медичний канабіс (фото: Pavlovsky News)