Конопляна Правда
315 members
140 photos
38 videos
1 file
137 links
Перше українське видання про канабіс. Ми з вами з 2009 року і виступаємо за те, щоб наша газета друкувалась в Україні на папері з української коноплі. www.konopravda.com
Download Telegram
to view and join the conversation
коли ми починали просвітницьку ініціативу "Наука Канабісу" у 2017 році, ми прописали, що світова наука про ендоканабіноїдну систему та терапевтичний потенціал канабіноїдів налічує 12 000 досліджень.

пройшли три роки і ми вирішили перерахувати цю цифру. в нас вийшло 308100 наукових досліджень - цифра, яка вражає навіть нас, невтомимих сьорферів пабмедом. ось за якими пошуковими критеріями вийшли такі показники:

endocannabinoid (може стосуватись як ЕКС, так і окремих ендоканабіноїдів, їхніх функцій та властивостей в організмі) - 57 300 результатів пошуку у pubmed

cannabinoid (канабіноїди - власні, рослинні, синтетичні, канабіноїдні рецептори на клітинах тіла) - 147 000 результатів

thc tetrahydrocannabinol (ТГК, тетрагідроканабінол - найбільш відомий фітоканабіноїд) - 67 400 результатів

cannabidiol (канабідіол, #канабідіол_модулює_екс) - 36 400 результатів.

звичайно, це дослідження різних рівней доказовості - і на клітинних лініях, і доклінічні на тваринах, і клінічні на людях, які відповідають золотому стандарту. однак всі разом, у своїй сукупності, вони закладають безумовний та міцний фундамент для лікування канабісом.

Рубрика: #нк_факт #фітоканабіноїди

Джерело: http://amp.gs/Wj62
Forwarded from Марш Свободи
Рік тому президент Володимир Зеленський заявляв, що питання легалізації медичного канабісу не на часі.

Тож представники громадських організацій збираються на акцію «Ті, що терплять» і йдуть мітингувати під будівлю Офісу президента 21 жовтня.

«У пацієнтів, які очікують препаратів медичного канабісу, владою вкрадено рік. Законопроєкту так і не зареєстровано, паралізовано відповідні ініціативи уряду. Замість вирішення питання тема медичного канабісу стає предметом інформаційних спекуляцій», – говориться у заяві на сторінці події у Facebook. З моменту, як президент Володимир Зеленський оголосив про опитування, яке він хоче провести під час місцевих виборів, все більшого розмаху набуває дискусія на тему медичного канабісу. І якщо політики дискутують на ефірах, то більшість українців, яких турбує ця тема, влаштували «битву думок» на сторінках в соцмережах. https://www.radiosvoboda.org/a/30903143.html
Forwarded from Марш Свободи
Друзі! Закликаємо вас підтримати конопляний рух в Україні! Зробіть донат на користь Конопляного Маршу Свободи і долучіться до спільної боротьби за реформу наркополітики та доступ пацієнтів до медичного канабісу! Саме завдяки вашим пожертвуванням нам вдається влаштовувати яскраві акції Маршу Свободи та налагоджувати ефективний захист пацієнтів з різних куточків країни у судах.
✌️Допомогти Конопляний #МаршСвободи можна, поповнивши карту 4731185616429061 (Приват-Банк, Шамрай Дмитро з приміткою "благодійність") або обговорити альтернативні шляхи допомоги (+38 095 8050770).
Forwarded from Ґрати
У Офиса президента несколько десятков человек пришли на акцию за легализацию медицинского каннабиса. Пикетчики считают, что в Украине нужно разрешить научные исследования каннабиноидов и открыть тяжелобольным доступ к марихуане.

Для собравшихся сыграл музыкальный коллектив Evening Joy Quartet, а потом выступили пациенты, нуждающиеся в каннабисе, и активисты кампании за легализацию медицинской марихуаны.

Фото: Стас Юрченко, Ґрати
Нова Зеландія не легалізувала канабіс за результатами референдуму. Пропозицію "узаконити і контролювати" канабіс для розваги повнолітніх підтримало лише 46.1% (проти 53.1%).

Медичний канабіс в Новій Зеландії давно легалізований, і впроваджувався він без усіляких плебесцитів. Уряд вніс поправки до національного антинаркотичного законодавства і тепер адвокатує відпровідні зміни до міжнародних конвенцій. Чинне законодавство вже дозволяє комерційне вирощування канабісу для медичного використання, а також виготовлення та постачання інгредієнтів, фармацевтичної сировини та готових лікарських форм.

Провалена ж ініціатива стосувалась легалізації канабісу рекреаційного, спиралась на запит значної частини суспільства і передбачала, що будь-яка людина віком від 20 років зможе купувати до 14 грамів канабісу на добу, споживати його вдома, передавати іншим людям від 20 років і вирощувати до чотирьох кущів на одну домівку. Соціологічні заміри показували, що пропозиція має шанси перемогти.
Найбільше ідею підтримувала молодь, але у ділі ця категорія виборців виявилась також і найбільш пасивною.

Натомість успішною виявилась паралельна кампанія - за евтаназію. Її вели здебільшого представники старшого покоління і лозунгами штибу "Моє життя. Моя смерть. Мій вибір" питання "продавили". На тлі бабусь і дідусів з такими плакатами дебати про канабіс емоційно просто якось загубились.

"Особисто я ніколи не бажала бачити людей, криміналізованих за вживання канабісу" - використані у агітації конопляного референдуму слова прем'єр-міністерки Нової Зеландії Джасінди Ардерн в принципі і так не розходяться з ділом. Переслідування курців канабісу давно не є для новозеландських поліцейських пріоритетним видом діяльності. А спроб створити в країні законний обіг рекреаційного канабісу (обмежений і контрольований) уряд залишати не збирається. Тепер доведеться виносити на розгляд новий законопроєкт, перезапускати публічні дебати і ... оголосити новий референдум.
Forwarded from Марш Свободи
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Коноплі лікують, але як саме? Пояснює вчений-патофізіолог, генетик, постійний учасник #МаршСвободи професор Віктор Досенко.
А тут - повний запис програми "Лікар знає" про те, що ж може вилікувати медичний канабіс https://youtu.be/bf_L6B-uefA
Forwarded from Марш Свободи
В подкасті Надії Перевізник на радіо Аристократи - Тарас Ратушний, громадський діяч, експерт наркополітики, один із засновників Маршу Свободи.

Дізнаємося:
– Чому канабіс – мультифункціональна рослина: про ліки, текстиль, паливо і наркотики
– Конопляна правда: історія та хімія, різниця у медичному та рекреаційному (наркотичному) використанні коноплі
– Право “жити без болю” для 2 млн українців з онкологією та епілепсією* Як медичний канабіс полегшує больові симптоми цих захворювань *За даними МОЗ
– Політичні перепитії – історія намагань легалізувати мед. канабіс в Україні з 2005 року, статус закону зараз
– Кейс адвокації легалізації у США, MedMаn: The new normal, режисера Спайка Джонса. https://aristocrats.fm/podcasts/legalizatsiya-medichnogo-kanabisu-taras-ratushnij-ekspert-narkopolitiki/?autoplay=1
Forwarded from Марш Свободи
Недавно Аліна Шеремета побувала на Марші Свободи, а сьогодні її Конопляна Правда - на hromadske.ua. https://youtu.be/ngdJTVslX_E Що важливо знати про канабіс - вбиває, лікує чи розважає? Обов'язково подивіться, перешліть друзям і родичам. Та напишіть нам у чаті, що думаєте з цього приводу.
Forwarded from Марш Свободи
СЛОВО - НЕ ГОРОБЕЦЬ
📍У Верховній Раді створено робочу групу, яка напрацює законопроект про медичний канабіс. Про це сьогодні повідомив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.
📍Що це означає? Це означає, що в офісі президента України вичерпались аргументи, щоб безкінечно "відкладати" вирішення цього питання. Тож депутати монобільшості отримали наказ процес "розморозити", нехай і дуже обережно і контрольовано.
📍Ще далеко до реєстрації законопроекту, тим паче - до ухвалення закону. Але важливі заяви зроблено, тож ми бачимо логічне завершення важкої розмови між громадянським суспільством та гарантом Конституції. Ця напружений діалог правозахисників, вчених, лікарів, медичних пацієнтів з Володимиром Зеленським тривав цілий рік, поки законопроект про медичний канабіс лежав під сукном.
Це не привід розслаблятись. Зараз від наших зусиль залежить не лише швидкість ухвалення закону про медичний канабіс, але і його якість. Працюємо далі.
Долучайтесь до конопляного руху України: https://forms.gle/EH9yMCHuzo9Z
Продажі рекреаційних конопель до 2025 року виростуть на 376%, випереджаючи продаж медичного канабісу та каннабідіола. «Частка легального продажу рекреаційних конопель у всьому світі в 2025 році складе 67%, тоді як медичного канабісу — лише 9%», — йдеться в повідомленні. Зазначається, що суцвіття коноплі залишається домінуючим легальним форматом конопель у всьому світі, але до 2025 року її продажі зменшаться з 35% до 27%. «Споживачі канабісу починають більше цікавитися диверсифікованими продуктами з конопель: препаратами, настоянками та харчовими добавками», — розповідає Спірос Маландракіс, керівник алкогольних напоїв у Euromonitor International. Підкреслимо, що за даними Euromonitor International, світовий ринок канабісу становить майже $170 млрд, але легальна частка його складає лише $30 млрд.

Джерело: Agravery.com https://agravery.com/uk/posts/show/prodazi-rekreacijnih-konopel-za-pat-rokiv-zrostut-u-4-razi
Forwarded from Марш Свободи
Спільнота онкопацієнток Афіна. Жінки проти раку обурена публікацією у виданні Новости-N інтерв'ю миколаївського "психотерапевта, тренера особистісного росту та НЛП-практика" Павла Казарьяна щодо медичного канабісу - без альтернативної точки зору, без жодного наукового обгрунтування, але з усім набором "страшилок" та теорії змови. https://bitly.su/RZ6XUDcQ
Онкоактивістки закликали медиків спиратись у своїх публічних виступах виключно на доказову базу та не бути байдужим до поширення подібних "псевдоекспертних" коментарів. Марш Свободи підтримує ці вимоги і у свою чергу закликає ЗМІ пам'ятати про надзвичайну важливість дотримання журналістських стандартів при висвітленні цієї особливо чутливої сфери громадського здоров'я.
Для протидії дезинформації щодо медичного канабісу, на сайті "Афіна. Жінки проти раку" розпочато публікацію особистих історій онкопацієнток та їхній досвід полегшення свого стану за допомогою медичного канабісу. Ось перша із них: https://bit.ly/3lsf7kc
У східній медицині канабіс застосовували ще 2500 років тому. Знеболююча, протизапальна, спазмолітична та протиалергенна дія таких ліків підтверджена і роботами науковців сучасності.
Засновник бутіка аюрведи і східної медицини ROSA Олег Торгало ділиться власним досвідом вживання CBD після перенесеного ним COVID-19. Особливо наголошує на вражаючих відновлювальних властивостях препарату.
https://www.youtube.com/watch?v=vHAoTuv9IuA
Українське "конопляне царство" можна обліковувати сотнями гектарів. Чорний ринок працює – "травку" можна придбати навіть у школі. А от медичний канабіс для тяжкохворих дістати майже нереально. Коли в Україні наступить легалайз? І кому легалізація марихуани не вигідна?
https://www.unian.ua/multimedia/video/news/10235387-kak-rabotaet-rynok-kannabisa-v-ukraine.html
Forwarded from Марш Свободи
Привіт, це Марш Свободи і разом з Центром соціології права та кримінології ми розпочинаємо важливе дослідження.
👮Можливо, за останні півроку ви мали контакт з правохоронними органами через підозри у вчиненні незначного правопорушення, пов’язаного із незаконним обігом наркотиків?
🤙Ви мали при собі щось для власного вживання, чи можливо вам це підкинули? Чи вимагали від вас кошти і яке продовження мало це спілкування? Все це питання анкети, яку ми вас просимо анонімно заповнити: 👉https://bit.ly/2UGZGcf
Якщо Ви готові розповісти дослідникам про свій досвід детальніше у інтерв’ю, зазначте це, відповідаючи на запитання анкети.
📍Участь у дослідженні є повністю добровільною та анонімною: ми не просимо персональних даних, а вся отримана в ході опитування інформація буде подаватись в загальному вигляді. Ми гарантуємо, що доступ до наданої інформації матиме виключно дослідницька команда.
☝️Проект фінансується добровільними пожертвами, тож не забувайте підтримувати Марш Свободи донатами: https://bit.ly/36lZTHh