Конопляна Правда
304 members
125 photos
35 videos
1 file
123 links
Перше українське видання про канабіс. Ми з вами з 2009 року і виступаємо за те, щоб наша газета друкувалась в Україні на папері з української коноплі. www.konopravda.com
Download Telegram
to view and join the conversation
Жиза.🇺🇦
Економічна географія.
Орегон (OR), штат США, в якому дорослі люди можуть вживати канабіс, як з медичною метою так і у рекреаційних цілях. Айдахо (ID), штат в якому будь яке використання канабісу заборонено.
На кордоні між Орегоном та Айдахо, зі сторони Орегону, продаж канабіноїдів на одну дорослу людину більший на 420% ніж в середньому по всьому штату Орегон.
Вашингтон (WA), штат в якому дозволено споживання канабісу, але податки вище ніж у Орегоні. На кордоні між Орегоном та Вашингтоном, з сторони Орегона продаж канабіноїдів на дорослу людину вища на 16% ніж в середньому по штату.
На кордоні між Вашингтоном та Айдахо, прибуток від продажу канабісу, теж в середньому значно вище ніж по штату Вашингтон.

Було у батька 3 сина.....

©Дмитро Ісаєв #isaence
📣17 січня 2020 року у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект №2784 (про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними).

❗️Примусове лікування людей із наркозалежністю є доведено неефективним, як і репресивна наркополітика в цілому, про що свідчать висновки наукових досліджень і публікацій. Серед тих наркозалежних, яких лікували примусово, вищий рівень рецидивів вживання, передозувань, смертності. Це не той підхід, який використовується в цивілізованому світі.

❗️ Разом із санкціями за ухилення від медичного огляду особою, яка не скоїла жодного правопорушення, примусове лікування – це порушення базових прав людини, до яких входить добровільність будь-яких медичних процедур.

❗️Прийняття законопроекту спричинить різке погіршення умов життя невиліковно-хворих людей, які для полегшення болю потребують введення їм наркотичних знеболювальних засобів.

❗️Закликаємо народних депутатів – авторів цього законопроекту та керівництво українського Парламенту дослухатись до експертної думки громадськості та відкликати Проект Закону №2784. Просимо Міністерство охорони здоров'я України висловити позицію щодо законопроекту в сфері компетенції.

Повний текст звернення: https://ulaf.org.ua/news/stop2784/
Підписати звернення: https://cutt.ly/QrMyG5F
Cьогодні у Відні починає роботу 63тя сесія Комісії #ООН з наркотичних засобів, де Україна минулого року ціною надзусиль отримала право голосу. Цього року країни-члени комісії будуть дебатувати і голосувати щодо зміни статусу канабісу в міжнародних конвенціях. В той же час українці не знають ні офіційну позицію українського уряду з цього приводу, ні ким і коли ця позиція взагалі вироблялась. Дякуючи організації "Ветерани за Медичний Канабіс" та всім небайдужим ГО МІСТ спільно з Release десантували у Відень Тараса Ратушного для пошуку відповідей на всі наші питання. А ваші питання можна ставити у нашому чаті #CND2020 https://youtu.be/lHlKAhL79iE
ПРЕС-АНОНС“Навіщо нам МОЗ коли є МВС?” - 4 березня о 13:00 біля будівлі Міністерства охорони здоров'я України (Київ, вул. Грушевського, 7) протестуватимуть проти бездіяльності міністерства охорони здоров’я у сфері державної політики щодо наркотиків. Активісти звинувачують керівництво МОЗ України у провалі плану заходів з реалізації стратегії державної політики щодо наркотиків, затвердженого урядом на 2019-2020 роки. Зокрема йдеться про призупинення змін до законодавства щодо врегулювання обігу канабісу для потреб науки і медицини, розробку нових стандартів невеликих, великих і особливо великих розмірів наркотичних речовин, які перебувають у незаконному обігу. Виконуючи виключно “забаганки” силових структур, МОЗ забуває, що сенс державної наркополітики - не лише ефективна протидія наркозлочинності, але і дотримання прав людини, зокрема - доступ до нарковмісних ліків пацієнтів, які їх потребують.
“За відсутності політичної волі, а віднедавна і фізичної ізоляції міністра Зоряни Скалецької у санаторії Національної гвардії, МОЗ фактично перетворено на департамент охорони здоров'я Міністерства внутрішніх справ”, - говориться у заяві організаторів. “Публічне громадське та експертне обговорення підмінено кулуарними домовленостями, а наукова база та експертна оцінка - волюнтаризмом дилетантів, які мають доступ до президента”.
Також керівництву відомства закидають непрозорий підхід у формування урядової позиції в міжнародних організаціях, де Україна представлена і має право голосу. Так, на урядових сайтах відсутня офіційна інформація про склад української делегації на 63-й сесії Комісії ООН з наркотичних засобів (Відень, 2-6 березня), а також про її повноваження голосувати з принципових для України і світу питань.
Учасники акції мають намір отримати від уряду відповіді на наступні запитання:

- Чому МОЗ не артикулює позицію по медичному канабісу?- Коли в Україні будуть лікарські засоби на основі канабіноїдів у доступі для пацієнтів?- Яка позиция України на 63 сесії Комісії ООН з наркотичних засобів у дискусії щодо зміни класифікації канабісу та його похідних у міжнародному праві?
Учасники акції нагадують, що координація діяльності органів виконавчої влади з питань обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, протидії їх незаконному обігу є сферою відповідальності МОЗ. А державна політика щодо наркотиків, у свою чергу, базується на таких основних принципах, як законність, дотримання прав людини; відкритість і координованість наркополітики; доступність наркотиків для медичних і наукових цілей; дієвість і системність боротьби з наркобізнесом та контрабандою; науково обґрунтований підхід до профілактики та лікування наркоманії; участь громадськості у виробленні та реалізації наркополітики; виконання взятих міжнародних зобов’язань.

Про участь у акції заявили БФ "ВОЛНА", ГО "Ветерани за медичний канабіс", ГО "МІСТ", ГО "Афіна. Жінки проти раку", ПП "Демократична Сокира", ПП "Партія Зелених України". Контакт для ЗМІ: +38 (098) 0815257
Всесвітня організація охорони здоров'я минулого року рекомендувала ООН змінити статус канабісу в міжнародних конвенціях, щоб не блокувати медичне використання та наукові дослідження активних речовин конопель. Однак рішення досі не прийнято. Через непевну позицію ряду країн голосування за відповідну резолюцію ЄС перенесли на грудень 2020. В очікуванні консенсусу, в сподіванні, що країни домовляться і відповідне рішення ухвалять більшістю голосів.

Мабуть вам цікаво, як би голосувала Україна, країна-член Комісіїї ООН з наркотичних засобів, якби голосування не переносили і воно б відбулося в рамках щорічної сесії КНЗ ООН у Відні. Як би голосувала Україна? А ніяк.

Схоже, Україна не повинна була проголосувати за резолюцію ЄС. Щоб гарантувати це українську делегацію хтось відправив до Відня без повноважень. Вони могли звісно там ходити, брати участь в консультаціях, сидіти у пленарній залі з табличкою Ukraine, навіть виступати. Але будь-яке голосування від імені України не мало би юридичної сили. До указу Президента України, який з'явився, щойно стало офіційно відомо, що голосування за резолюцію щодо канабісу перенесено. Цікаво, хто це так махлює іменем України і в чиїх інтересах? https://youtu.be/e7cD2AacNpQ
Івано-Франківськ, now:)
Речниця Маршу Свободи Тетяна Кузьменко про вимоги акції "Наше право - жити без болю!" під офісом Президента України 27 червня 2020 року:

Захист життя і здоров'я людини - прямий обов'язок держави. Тож бездіяльність і нехтування правами українських пацієнтів та пацієнток на лікування препаратами на основі канабісу - порушення не лише Конституції України, а й фундаментального права людини.

Наші вимоги - узаконити контрольований обіг препаратів на основі канабісу для потреб медицини та науки. Доступу до них чекають 2 мільйони українців. Також ми очікуємо звіт про причини провалу реалізації стратегії державної політики щодо наркотиків, де зокрема було передбачено ці кроки.

Зустрічаємось о 12:00 27 червня під офісом Президента України. Наше право - жити без болю!

https://youtu.be/I9-JKyih8wM
Легалізувати медичний канабіс! Громадські організації закликали керівництво держави вивчити причини блокування реалізації Стратегії державної політики щодо наркотиків та вжити заходів щодо правового регулювання контрольованого обігу канабіноїдів для потреб медицини і науки. "Системне заперечення норм Конституції та фундаментальних прав людини, підміна професійного консенсусу заявами сумнівної експертної ваги та свідоме гальмування цивілізаційного вибору України – є питанням нашої національної безпеки," - говориться у заяві.
https://www.facebook.com/marshsvobody/posts/686927315421223?
ПРЕС-АНОНС
“ЗА ПРАВО ЖИТИ БЕЗ БОЛЮ!” — ПРЕЗИДЕНТА ЗАКЛИКАЮТЬ ЛЕГАЛІЗУВАТИ МЕДИЧНИЙ КАНАБІС

27 червня під будівлею Офісу Президента України відбудеться акція “Наше право жити без болю!” в рамках щорічного Маршу Свободи за реформи державної політики щодо наркотиків. Вимога учасників маршу — узаконити контрольований обігу канабісу та його похідних для потреб медицини і науки, говориться на сторінці події у Facebook. Зазначається, що на акції виступатимуть електронні музиканти: tofudj, Nastya Vogan, Borys та дует Spekulant.
Організаторами Маршу Свободи цього року виступили громадські організації "МІСТ”, “Афіна. Жінки проти раку", "Ветерани за Медичний Канабіс”, “United Experienсе”, “Українські Студенти за Свободу”, партія “Демократична Сокира” та Партія Зелених України.

Повідомляється, що медичні пацієнт(к)и, діяч(к)и культури та громадські активіст(к)и вимагатимуть від Президента, уряду та парламенту вжити невідкладних заходів для забезпечення доступу важкохворих українців до лікування препаратами на основі медичного канабісу. Також від влади вимагатимуть публічного звіту про причини провалу реалізації Стратегії державної політики щодо наркотиків, якою зокрема передбачено початок наукових досліджень канабіноїдів, як анальгетиків та інших лікарських форм.

“Конституція України визначає людину, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпеку як найвищу соціальну цінність. Захист життя людини є обов’язком держави. Відтак ми наголошуємо, що бездіяльність та ігнорування потреб та прав пацієнтів/ок, зокрема у лікуванні препаратами на основі канабісу, суперечить як нормам Конституції, так і фундаментальним правам людини”, — говориться у заяві організаторів.

Як повідомлялося раніше, у травні 2019 року за результатами розгляду електронної петиції, яка набрала понад 25 тисяч підписів, проект Закону України “Про фундаментальне право людини на життя” було внесено до Верховної Ради України. Однак законопроект 10313 так і не було розглянуто. У серпні 2019 року екс-очільниця МОЗ Уляна Супрун звинуватила міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова у блокуванні урядової ініціативи з врегулювання доступу медичних пацієнтів до препаратів канабісу.

Контакт для ЗМІ: +380980815257 (Тетяна Кузьменко)

Сторінка події у Facebook: https://www.facebook.com/events/286153445896045/
Народна депутатка Яна Зінкевич: "На жаль ми маємо дуже багато стигм в нашій країні щодо використання медичного канабісу і я, як законотворець, готова долучатися до законодавчої ініціативи, щоб нарешті вирішити цю проблему і надати знеболення українським пацієнтам".
https://youtu.be/aO3AP4Lw6ew
Біля офісу президента вимагали легалізувати медичний канабіс (фото: Pavlovsky News)
Президент України Володимир Зеленський розуміє необхідність легалізації медичної марихуани, але побоюється політичних маніпуляцій навколо цього питання. Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга народу» Роман Грищук після зустрічі з президентом, передає Прямий з посиланням на телеграм-канал PavlovskyNews. За словами Грищука, Зеленський добре розуміє необхідність легалізації марихуани, але вважає, що поки українці до цього не готові.

«Буде багато маніпуляцій з боку політичних опонентів», – повідомляє Грищук і уточнює, що деякі телеканали можуть активізуватися, звинувачуючи в наркоманії гаранта і представників монобільшості.

За його словами, з осені планується активне інформування українців про те, що марихуана при правильному її застосуванні абсолютно нешкідлива і дуже потрібна хворим. Тільки після інформкампанії почнеться реальна робота над законопроектом по легалізації канабісу.

27 червня учасники Конопляний #МаршСвободи за реформи державної політики щодо наркотиків вкотре закликали президента
Виступ українського патофізіолога, професора Віктора Досенка на акції "Наше право жити без болю!" під офісом президента України 27 червня 2020 року. З 2017 року Досенко та інші українські науковці виступають за врегулювання обігу канабіноїдів для потреб наукових досліджень.
"Мене дуже обурила заява нашого президента рік тому, що це не на часі. Лікування хворих, розробка нових препаратів, наука... не на часі? А тепер він апелює до електорату, мовляв суспільство не готове. Насправді справа не в суспільстві, воно багато до чого не готове. Впроваджувати правильні прогресивні речі не дають чиїсь бізнес-інтереси. Наркомафія і нелегальний бізнес зупиняє владу, бо хтось ці інтереси лобіює! Хай вони доведуть, що це не так. Хай доведуть, що буде якась шкода, якщо українські науковці будуть вивчати канабіноїди, а медики України будуть застосовувати канабісу для лікування різноманітних захворювань!" https://youtu.be/dXD3w0xdHZs
ДУРЬ КАЖДОГО
Знаєте, сьогодні я видихнув із полегшенням, коли про легалізацію медичного канабісу нарешті висловився голова Верховної Ради Дмитро Разумков, за сумісництвом один із ідеологів монобільшості в парламенті 9-го скликання. Ось що дослівно він сказав щодо легалізації марихуани, зокрема у медичних цілях:

"Не підтримую цю ідею. Я сам ніколи не вживав і, якщо ми говоримо про медичні цілі, то у нас дуже часто під красивою вивіскою з'являються погані ідеї. Тому не підтримую."

Тепер поясню, чому я радію.

По-перше, у політичної позиції Слуги Народу нарешті замикається контур щодо медичного канабісу на осінній сезон. Позиція ця проста: "Нічого не буде!". Провладна партія цементується навколо глибокої думки Володимира Зеленського ("Навіщо нам це? У нас дуже багато проблем. Мені здається так: ті, хто хочуть, потерплять...")*
Тож, запити важкохворих українців зустрічатиме мантра "суспільство не готове", бо нічого нового у партійній методичці на цю тему за рік не з'явилося. (підписуйся і читай далі)
Для пацієнтів остаточна ясність це завжди добре, навіть якщо новина погана.
Ті з оптимістів, хто цілий рік вірив обіцянкам цих державників повернутися до теми медканабісу (ось, лише "приймуть земельну реформу", чи "ігорку" чи "закінчиться карантин"), мають нарешті второпати, що "після місцевих виборів" у офісі зеленського означає "давайте вже після гробків". І нічого більше.

По-друге, "дурь каждого" теперь видна, на прикладі аргументів Разумкова: він явно не розуміє про що говорить. Бо яким чином його особистий досвід вживання марихуани стосується необхідності врегулювати законом доступ хворих до ліків?
І про які ідеї з вивісками він говорить, якщо у Раді (молитвами Офісу Президента) досі немає жодного зареєстрованого законопроекту про медичний канабіс, який би можна було б предметно критикувати. З цього випливає, що ті, хто створює "бульбашку" навколо Зеленського і його команди, найбільше бояться саме реєстрації законопроекту. Він цих чортів пересмикує навіть ненароджений.

По-третє, я взагалі задоволений крутим рейтинговим піке і політичного проекту "Слуга Народу", і Разумкова, який там за штурвалом. Справа в тому, що така його публічна риторика - це відвертий реверанс у бік "скрепного" електорату. І одночасно - сеанс уринотерапії для тих, хто сподівався від "своєї" партії бодай крихти здорового глузду. Я зараз говорю про людей, які голосують за Слугу Народу і виступають за легалізацію медичного канабісу. Таких серед виборців зеленського у квітні 2020 було аж 41 % (49% зе-виборців виступали проти, а 10% не знайшлися з відповіддю).***

Тобто, профі політичних технологій Разумков на порозі важливого політсезону не боїться сцяти у очі майже половині своїх виборців. Він не боїться виглядати імбецилом, видаючи повну ахінею замість очікуваних аргументів. Все затьмарює страх його політичного боса через канабіс втратити рейтинг, і чим більше падає цей рейтинг, тим посилюється паніка щодо канабісу.

Це все виглядає, як початок агонії. Тобто до біса непогано виглядає у прикрій ситуації, що склалася. А несподівана сервільність інтелектуала Разумкова може свідчити лише про одне: він знає, його літак падає надто стрімко, щоб думати, як врятувати ситуацію. Думати ж можна лише, як подовжити траекторію падіння і віддалити точку, де "слугам народу" прийде остаточний киздець.

(с) Тарас Ратушний. Київ, 7 жовтня 2020 р. https://www.facebook.com/ratushnyy.taras/photos/a.377364746343888/794174577996234/
-------------------------------------------
*Прес-марафон президента В.Зеленського у фудмаркеті 10 жовтня 2019 року.

"Указую на ассамблеях и в присутствии господам сенаторам говорить токмо словами, а не по писанному, дабы дурь каждого всем видна была", - фраза, яку приписують Петру I

***Група Рейтинг | Україна на карантині. Моніторинг суспільних настроїв, 10-12 квітня 2020 року.
Активісти зібрались на підтримку Віталія Румянцева під Миколаївським апеляційним судом. Сьогодні у справі Румянцева, якого суд першої інстанції за незаконне вирощування канабісу виправдав повністю за недоведеністю, знову оголосили перерву. 5 листопада в апеляції заслухають свідків - місцевих мешканців, які були понятими при обшуку в домоволодінні Румянцевих. Віталій Румянцев - інвалід першої групи, хворий на енцефалопатію, влітку 2018 року вирощував 8 рослин канабісу для власного знеболення. Поліція і прокуратура фальсифікували докази, щоб звинуватити його у вирощуванні спершу 330, потім - 115 рослин (від чотирьох до семи років позбавлення волі), згодом - 18 кущів. Захист заперечував і ці звинувачення і добився виправдання Румянцева.

✌️Допомогти Конопляний #МаршСвободи висвітлювати такі справи, організовувати захист Виталія Румянцева та інших медичних пацієнтів можна, поповнивши карту 4731185616429061 (Приват-Банк, Шамрай Дмитро з приміткою "благодійність") або обговорити альтернативні шляхи допомоги (+38 095 8050770).
Дякуємо всім нашим благодійникам, сьогодні ваші донати сприяли прискоренню справедливості для засудженого за зберігання 30 грамів канабісу чоловіка з інвалідністю. Як ви знаєте, з 1 липня 2020 року ч.1 статті 309 ККУ більше не містить такого покарання, як "позбавлення волі до трьох років", але держава не спішить автоматом переглядати такі вироки, а "карантинні вимоги" часто позбавляють засуджених можливості користуватись безоплатною правою допомогою. Сьогодні Олег Карпущенко (на фото) нарешті зміг підписати угоду з адвокатом і розпочати процедуру перегляду вироку, так починається його шлях на свободу.

Ми у свою чергу дякуємо кожному за надіслані донати - саме ваша підтримка дає нам ресурс для правозахисної діяльності.
Окремий лайк проекту OpenSeed.me, який надсилає вам чудові подарунки за кожний донат. Деталі тут: https://openseed.me/